1 Ağustos 2020 Cumartesi

Google takvim ile Outlook senkronizasyonu

Outlook ile gmail iletişim bilgileri ve takvimi senkronize etmek

Yakın zamanda birisi şu soruyu sordu outlook ile gmail iletişim bilgilerini ve Google takvimi nasıl senktronize edebilirim ? ’  tabi ki yapabilirsin


Google a cloud servisini sağladığından beri google ın google appleri Microsoft ile senkronize edilebilir özelliğini arıyoruz. Buna rağmen google araçları ile outlook ta çalışmak için bazı kısıtlamalar var.

Google sadece google app kullanan müşteriler için sekronize uygulamasını ücretsiz yapıyor. Ücretsiz gmail hesabı kullanıcıları için değil.

Eğer outlook hesabını gmail takvimi ve iletişim bilgilerini senkronize yapsaydın nasıl olurdu 

Hadi bir çözüme bakalım 3.kisilerden. Evo Collaborator for Outlook bir outlook girişidir CardDav ve CalDAV için.
Google takvim ile Outlook senkronizasyonu

5.6MB boyutunda ki Eco’sa bir göz atalım. Gerçekten şaşırtıcı Outlook ve Eco birlikte çalıştıkları zaman CardDAv ve CalDAV iki yönlü olarak google takvimi ve iletişim bilgilerinizi senkronize ederek Outlookunuzu aktif hale getirebilirsiniz.


CardDAV ve CalDAV ne demek ?


CardDAV ve CalDAV standart bir protocol API dir IETF nin RFC iletişim ve takvimler için.Google müşterilerinin bilgilerini geri almak ve onlara servis etmek için bu API yi kullanıyor.

Google Takvimini outlook ile nasıl senkronize edebilirim
EVO ile bu cok kolay

  1. Eco yu EVO nun resmi sitesinden indirin ( indirdiginiz zaman yükleyin yönetici olarak çalıştır a tıklayın )
  2. Outlook u açın ve Evo penceresine tıklayın ( outlook 2007 de komut çubuğu ve outlook 2010 ve 2013/2016/2019 de şerit )
  3. Biçimlendir butonuna tıklayın ve profil 6 yı seçin ve gmail hesabınızı girin aşagıda ki boşluğa email adresiniz ve kullanıcı adınız.sonra test butonuna tıklayın.

  4. Çünkü gmail OAUTH 2 kullanıyor hesabınız test edilene kadar OAUTH yetkilendirme sayfası göreceksiniz yetkilendirin ve devam edin.

    Google takvim Outlook eşzamanlama
  5. Bittiği zaman önce başvura ve sonar çık seçeneğine tılayın.sonra herhangi bir yeni eklemiş olduğunuz takvim gmail dosyası altında iki yönlü olarak senkronize edilecektir. Android telefonunuza klemiş olduğunuz herhangi birşey outlook ile senkronize olacak.

     


Bu söylediğimizin yanında bildiğiniz üzere CardDAV ve CalDAV endüstriyel standartlara göre yazılmıştır. Böylece herhangi bir  CardDAV ve CalDAV servisleri aynı görev için calışabilir.  

Kendi Cloud hesabınızı oluşturun

Gmail mükemmel bir araç bireysel hesap için but firma boyutunda bir cok kullanıcıyla çok fazla bilgiyi bir arada tutamaz. Bunlar gercekten güvenli mi herşeyi cloud hesabına koymak


Evo mail servisin indirmenin ve yüklemenin en kolay yolu. Kendi cloud hesabınız hazır olduğu zaman görevleri takvimleri iletişim bilgilerini email mesajlarınızı kolayca gönderip alabilirsiniz.bahsettiğim çözüm iyi bir çözüm.

06/14/2019

1 yorum: